Élőben közvetítették a horrorbalesetet: összeomlott egy híd Brazíliában (VIDEÓ)
Nyolc jármű zuhant a folyóba, köztük teherautók, autók és motorok. A hatóságok szerint 13 felnőtt és 2 gyermek eltűnt.
A férfi teljes elszigeteltségben élt az elmúlt huszonhat évben.
A férfit a „gödrök embere” néven ismerték, mivel jellemzően mély gödröket ásott. Ezek közül néhányat csapdaként használt állatok elejtésére, néhányról pedig úgy tűnt, mintha rejtekhely lenne – közölte az őslakosok ügyeivel foglalkozó brazil szervezet, a Nemzeti Indián Alapítvány (Funai).
Az őslakosra 26 éve bukkantak, azóta az alapítvány 53 kunyhót azonosított, amelyet használt. A kunyhóknak egyetlen ajtajuk volt, és mindegyikben találtak egy-egy gödröt, a férfi így kapta a „gödrök embere” vagy a „gödrös indián” becenevet.
A férfi holttestét augusztus 23-án találták meg egy függőágyban az egyik szalmakunyhója előtt, erőszakos cselekményre utaló jeleket nem találtak. A „gödrök embere” annak az őslakos csoportnak volt az utolsó tagja, amelynek másik hat tagját még 1995-ben ölték meg. A csoport a Bolíviával határos Rondonia államban lévő, Tanaru őslakosok által lakott területen élt.
A „gödrök embere” a feltételezések szerint körülbelül hatvanéves lehetett. A rendőrség szakértői csoportja elvégezte a holttest első vizsgálatát, majd a szövetségi rendőrség igazságügyi orvosa végzi el a boncolást.
Az őslakost 1996 óta a Funai, a brazil őslakosügyek szervezete, a Nemzeti Indián Alapítvány ügynökei felügyelték, vigyázva a biztonságára. Drónok, valamint egy háromdimenziós szkenner segítségével figyelték, és különböző nyomokat is gyűjtöttek a lakhelyén, ezeket szintén elemzik. Brazília alkotmánya szerint az őslakosoknak joguk van a hagyományos földjükhöz, így nem egyedi eset, hogy a földfoglalók egyszerűen megölik őket.
A Funai tagjai 2018-ban filmezték le a férfit a dzsungelben, a felvételen egy fát ütöget egy fejszének tűnő tárggyal. Azóta nem látták. A kunyhókban és a táborhelyeken talált bizonyítékok arra utalnak, hogy a „gödrök embere” kukoricát és maniókát, valamint gyümölcsöket, például papaját és banánt termesztett.
(MTI)
Nyitókép: YouTube